TK3 – 1:25 – GPM

Dziś ciąg dalszy wspominek, kilka słów o modelu TK-3 z wydawnictwa GPM.

TK-3 (również TK) – polska tankietka z czasów dwudziestolecia międzywojennego. Obok czołgu 7TP była podstawową bronią polskich sił pancernych. Konstrukcyjnie oparta była na angielskiej tankietce Carden-Loyd. Seryjna produkcja tych pojazdów odbywała się w fabryce Ursus w Czechowicach pod Warszawą. W latach 1931–1933 powstało ok. 300 tych wozów.

wikipedia.pl

Model ukazał się wspólnie w jednym zeszycie z modelem platformy Ursus. Ja jednak dotąd zrobiłem jedynie model tankietki. Oczywiście było to już bardzo dawno temu 🙂 i zostały mi po niej jedynie, troszkę przykurzone, zdjęcia.

Model opracował Eugeniusz Moczuk. Opracowanie jest ręczne, widać to po grubych liniach, ale kamuflaż nałożony jest komputerowo. Wygląda to ładnie i schludnie.

Model kleił się bardzo dobrze, nie jest skomplikowany. Może go wykonać niezbyt doświadczony modelarz. Oczywiście małe wymiary trochę komplikują pracę, ale nie ma w modelu przesadnie małych elementów.

Poniżej zdjęcie okładki i kilka zdjęć wykonanego przeze mnie modelu. Widać toporne wykonanie elementów z szablonów, robiłem je z papieru zamiast drutu. Widać było brak doświadczenia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.